Fotky z Karlštejna

linka

Fotky už jsou TU! A co jsme zažili?

Nejprve jsme rychlíkem dojeli do Berouna, zde jsme přestoupili na osobní vlak do Karlštejna. Z nádraží jsme došli pěšky do Muzea Betlémů a cestou jsme měli první příležitost obdivovat hrad Karlštejn.

Muzeum je opravdu plné betlémů, a to do slova od sklepa až po půdu. Viděli jsme betlémy perníkové, dřevěné, skleněné, paličkované, kreslené a hlavně pohyblivý královský betlém. Zde se Ježíši poklonil sám Karel IV., František Josef I. a T. G. Masaryk :-).

Po prohlídce jsme s dětmi vyrobili vánoční překvapení a nakonec jsme si dali ještě krátkou procházku pod hradem. Abychom si to užili se vším všudy, jeli jsme z Karlštejna do Berouna dokonce ve druhém patře vlaku! :-). V Berouně jsme si krátce pohráli na hřišti u nádraží a pak už honem domů!

Měli jsme krásné počasí, spoustu jsme toho viděli, spoustu zažili, byl to krásný výlet 🙂