Pozvánka na on-line Rodičovskou kavárnu

linka

V rámci projektu MAP III ORP Příbram vás opět zveme na on-line rodičovské kavárny. Minulé akce si rodiče velmi pochvalovali, proto neváhejte a hlaste se 🙂

 

21.3.2023 od 17:00 (2 vyuč. hodiny + 1 hodina konzultací) on-line Rodičovská kavárna –  ZVLÁDÁNÍ STRESU A NÁROČNÝCH SITUACÍ VE VÝCHOVĚ

Lektor: PhDr. et Mgr. Eva Burdová, MBA

Opět se v rámci večerní rodičovské kavárny zastavíme a budeme si společně povídat o životních rolích, o aktivních přístupech k dětskému světu, o vnímání emocí a práci s emocemi. Zmíníme se o tom, co znamená dnes moderní a často používané slovo wellbeing a jak nám toto může pomoci zvládat stres při výchově našich dětí. Zjistíme, že wellbeing není jen plané slovo, ale že  je to stav, ve kterém můžeme v podporujícím a podnětném prostředí plně rozvíjet svůj fyzický, kognitivní, emocionální, sociální a duchovní potenciál, a žít spolu s ostatními plnohodnotný a spokojený život. A to chceme, ne?  Pojďme tedy společně nahlédnout i pod pokličku varu jménem stres a pojďme se podívat na to, co s ním udělat.  Vždyť naše děti si zaslouží pohodové mámy i táty 😊

Budeme se věnovat i komunikaci a zvládání konfliktů, ale také  odvaze rodiče být nedokonalým v „dokonalém světě.“ Důležité je také umět se svými dětmi mluvit  a vycházet s nimi, při komunikaci také nezapomínat na vztahy. Přemýšlím nad tím co a jak říkám? Slova nejdou vzít zpět.

Prosím Vás, aby se zájemci z Vaší školy přihlásili zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 10.3.2023. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům zašlu včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář – https://forms.gle/9yxt8PuHJXm2XPUW8

 

25.4.2023 od 17:00 (2 vyuč. hodiny + 1 hodina konzultací) on-line Rodičovská kavárna – POTŘEBY DĚTÍ, JEJICH USPOKOJOVÁNÍ JAKO ZÁKLAD ÚSPĚŠNÉHO ŽIVOTA

Lektor: PhDr. et Mgr. Eva Burdová, MBA

„Přicházíme na tento svět jako miminka, geneticky předurčená očekávat a zažívat příjemný, uspokojivý život plný významu a spojení s ostatním. Tomu se říká štěstí. Proto když náš život nepřináší tyto vrozené očekávané zkušenosti, jsme hluboce zklamáni, cítíme se podvedeni a okradeni o svoje základní právo. A vzdáváme se potom prahnutí po uspokojení těchto nejhlubších tužeb a nadějí? Ne, rozhodně ne snadno. A tak můžeme prožívat celý život jako nekonečné neštěstí. Jsme neustále pod tlakem svých nenaplněných potřeb, jsme hladoví konečně své základní potřeby naplnit. Protože to je základ pro zkušenost štěstí.“ (Pesso, 2013)

V rámci dalšího setkání s rodiči si budeme povídat o potřebách dětí, o tom jak uspokojování základních potřeb v dětském věku může člověka ovlivnit na celý další život.

Vysvětlíme si, jak přistupovat k uspokojování potřeb dítětem tak, aby z něj vyrostla zdravá osobnost se zdravým sebepojetím.

Každý člověk očekává, že ve světě najde své místo, že bude mít dost prostoru v náruči rodičů, dětské postýlce, ve svém pokoji, mezi blízkými, že jimi bude radostně vítán v celé své individualitě takový, jaký je.

Tak, jak na to, abychom tato očekávání dokázali naplnit a ovlivnili úspěch našeho dítěte v životě?

Prosím Vás, aby se zájemci z Vaší školy přihlásili zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 15.4.2023. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům zašlu včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář – https://forms.gle/D4YDzYXRJeKhRRUAA