Co děti potřebují

1. Oblečení do školky:

a. pohodlné oblečení na hraní (tepláčky, zástěrka, legínky)

b. náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tepláčky, tričko), raději více kusů

c. pevné bačkorky na klínku

2. Oblečení na pobyt venku:

a. pro teplé dny: tepláčky, kraťasy, čepice (kšiltovka nebo klobouček)

b. pro chladné dny: zateplené kalhoty nebo kombinéza, mikina, bunda, čepice, rukavice, teplé boty

c. pro deštivé dny: pláštěnka a gumovky (toto si děti nechávají stabilně ve školce na určeném místě)

Preferujeme spíš starší oblečení, aby si děti mohly v klidu hrát, bez obav z ušpinění. S dětmi chodíme ven za každého počasí

(dle zákonných podmínek).

3. Ostatní výbava:

a. pyžamko (výměna 1x za 14 dnů, vždy ve čtvrtek)

b. kartáček na zuby a pasta

c. 1x ročně balík tahacích kapesníčků, balík balených kapesníčků (10 ks), balíček vlhčených ubrousků

Co by dítě při nástupu do školky mělo umět:

1. Obouvat a zouvat bačkory a boty (tkaničky zaváže pí učitelka, předškoláci už zvládnou sami).
  2. Poznat si své oblečení (je žádoucí podepsat iniciálami dítěte).
  3. Oblékat a svlékat tričko, kalhoty, ponožky (učitelka připraví, nasměruje, pomůže, ale dítě by se mělo snažit).
  4. Vydržet sedět při jídle u stolu.
  5. Samo se najíst lžící.
  6. Pít ze skleničky, hrnečku.
  7. Umývat si ruce mýdlem, utírat se do ručníku, ovládat kohoutek nebo pákovou baterii.
  8. Používat záchod - včas si dojít.
  9. Používat kapesník, vysmrkat se.
  10. Zvládat chůzi po schodech.

POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Od školního roku 2017/2018 ukládá školský zákon nově povinnost předškolního vzdělávání, a to dětem, které v daném školním roce (do 31. 8.) dosáhnou věku 6 let.

Povinné předškolní vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech, a to v rozsahu 4 hodiny denně (08:00 – 12:00). Tato povinnost není dána ve dnech, které připadají na období školních prázdnin.

Omlouvání

V případě absence je nezbytně nutné dítě omluvit zasláním SMS neprodleně na tel. 773 83 06 83 s uvedením důvodu, mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.