Co děti potřebují

1. Oblečení do školky:

a. pohodlné oblečení na hraní (tepláčky, zástěrka, legínky)

b. náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tepláčky, tričko), raději více kusů

c. pevné podepsané bačkorky na klínku (takové, které si dítě dokáže samo obout!)

2. Oblečení na pobyt venku:

a. pro teplé dny: tepláčky, kraťasy, čepice (kšiltovka nebo klobouček)

b. pro chladné dny: zateplené kalhoty nebo kombinéza, mikina, bunda, čepice, rukavice, teplé boty

c. pro deštivé dny: pláštěnka (opravdu nestačí nepromokavá bunda) a podepsané gumovky (děti si nechávají stabilně ve školce na určeném místě)

Preferujeme spíš starší oblečení, aby si děti mohly v klidu hrát, bez obav z ušpinění. S dětmi chodíme ven za každého počasí (dle zákonných podmínek).

Děti potřebují jedny kalhoty dovnitř a druhé ven, není možné, aby se nepřevlékaly po pobytu venku..

3. Ostatní výbava:

a. podepsané pyžamko (výměna 1x za 14 dnů, vždy ve čtvrtek)

b. kartáček na zuby a pasta

c. 1x ročně balík tahacích ubrousků,  balík balených kapesníčků (10 ks)

Co by dítě při nástupu do školky mělo umět:

1. Obouvat a zouvat bačkory a boty (tkaničky zaváže pí učitelka, předškoláci už zvládnou sami).
  2. Poznat si své oblečení (je žádoucí podepsat iniciálami dítěte).
  3. Oblékat a svlékat tričko, kalhoty, ponožky (učitelka připraví, nasměruje, pomůže, ale dítě by se mělo snažit).
  4. Vydržet sedět při jídle u stolu.
  5. Samo se najíst lžící.
  6. Pít ze skleničky, hrnečku.
  7. Umývat si ruce mýdlem, utírat se do ručníku, ovládat kohoutek nebo pákovou baterii.
  8. Používat záchod - včas si dojít.
  9. Používat kapesník, vysmrkat se.
  10. Zvládat chůzi po schodech.

POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Od školního roku 2017/2018 ukládá školský zákon nově povinnost předškolního vzdělávání, a to dětem, které v daném školním roce (do 31. 8.) dosáhnou věku 6 let.

Povinné předškolní vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech, a to v rozsahu 4 hodiny denně (08:00 – 12:00). Tato povinnost není dána ve dnech, které připadají na období školních prázdnin.

Omlouvání

V případě absence je nezbytně nutné dítě omluvit zasláním SMS neprodleně na tel. 773 83 06 83 s uvedením důvodu, mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.