• mateřská škola s křesťanskou výchovou
  • je otevřena také pro děti nevěřících rodičů
  • o děti pečují věřící učitelky
  • má menší počet dětí ve třídách (cca 20)
  • je školkou rodinného typu, kdy sourozenci jsou zásadně spolu ve třídě
  • poznávání přírody a světa kolem nás probíhá přirozenými způsoby

Jak to u nás vypadá

• dítě je pro nás osobností, která se má rozvíjet po všech stránkách
  • dbáme na laskavý a individuální přístup, pomáháme dětem žít radostný život založený na důvěře
  • ctíme jednotné vedení a jasně stanovená pravidla, ve kterých se dítě cítí jistě a bezpečně
  • křesťanská výchova – vedeme děti přiměřeným způsobem k poznávání Boha jako Stvořitele a Otce, chceme jim pomoci vytvořit osobní vztah k Ježíši Kristu. Seznamujeme děti s biblickými příběhy, zpíváme křesťanské písničky.
  • uplatňujeme biblické principy v praxi – odpouštíme si, učíme se omluvit, neubližovat si, chováme se k druhým tak, jak chceme, aby se oni chovali k nám. Bůh má rád všechny, proto přijímáme jeden druhého, každý z nás je stejně důležitý.
  • sourozenci či kamarádi jsou zásadně spolu ve třídě, pomáhá to vytvářet rodinné prostředí
  • záleží nám na nenásilné a postupné adaptaci dítěte
  • vážíme si spolupráce s rodiči
  • děti oslovují paní učitelky křestním jménem, to napomáhá vytvoření přátelského vztahu plného důvěry a pochopení
  • každá třída má svou vlastní hernu, třídu, šatnu a umývárnu s WC, společně využíváme ložnici s pevnými lůžky a tělocvičnu.