O nás, úřední deska

Mateřská škola Rybička vznikla v roce 1991 v Příbrami jako jednotřídní s křesťanským zaměřením. V důsledku zvýšeného zájmu rodičů od roku 1996 funguje jako dvoutřídní. Sídlí v budově samostatně stojící vily ve zdravém prostředí parku.

Každá třída má svou vlastní hernu, třídu, šatnu a umývárnu s WC, společně využíváme ložnici s pevnými lůžky a tělocvičnu. Na budovu bezprostředně navazuje větší zahrada, kde jsou dětem umožněny rozmanité aktivity. K dispozici jsou prolézačky, houpačky, kolotoč, skluzavky, horolezecká stěna, pískoviště, přírodní překážky, domeček s dílničkou a kuchyňkou, dětský záhonek a hmatový chodník.

Jsme mateřská škola rodinného typu s křesťanskou výchovou: uplatňujeme biblické principy v praxi – odpouštíme si, učíme se omluvit, neubližovat si, chováme se k druhým tak, jak chceme, aby se oni chovali k nám. Bůh má rád všechny, proto přijímáme jeden druhého, každý z nás je stejně důležitý.

Vedeme děti přiměřeným způsobem k poznávání Boha jako Stvořitele a Otce, chceme jim pomoci vytvořit osobní vztah k Ježíši Kristu. Seznamujeme děti s biblickými příběhy, zpíváme křesťanské písničky. O děti laskavě pečují věřící paní učitelky s bohatými zkušenostmi s prací s dětmi a plně kvalifikované pro práci v mateřské škole. Velmi rádi vítáme i děti nevěřících rodičů.

Dítě je pro nás osobností, která se má rozvíjet po všech stránkách, dbáme na laskavý a individuální přístup, pomáháme dětem žít radostný život založený na důvěře.

Rodinnou atmosféru s přátelskými vztahy podporuje nízká kapacita dětí ve třídách (max 20 dětí) a možnost oslovovat paní učitelky křestními jmény. Třídy jsou věkově smíšené, mohou tak vznikat přirozená kamarádství, sourozenci navštěvují zásadně stejnou třídu.

Ctíme jednotné vedení a jasně stanovená pravidla, ve kterých se dítě cítí jistě a bezpečně.

Díky strategickému umístění školky na okraji města máme možnost častých vycházek mimo areál školky a poznávat tak přírodu a svět kolem nás přirozenými a praktickými způsoby.

Co o nás napsali rodiče:

"Do školky Rybička chodil před 10 let syn a byli jsme velmi spokojeni, takže jsme při výběru školky pro dceru neváhali, i když ji máme dále od bydliště.
Líbí se nám všechno a oceňujeme přístup všech ze školky, nic nenahradí zapálené paní učitelky a pozitivní náladu, která ve školce panuje.
Oceňujeme věkově smíšené třídy, zajímavý program, který děti rozvíjí a dobře připravuje na školu i na život (pěstování rostlin, pomoc na zahrádce, jízda na kole, lyžích, nejrůznější exkurze, vaření, pečení..) a podporu vztahů mezi dětmi. Jediné, co nám dělá starost je fakt, že paní kuchařka Gábinka prý vaří lépe než maminka :))"

--------------------------------

"Do Rybičky už nastoupilo moje třetí dítě a musím s obdivem a respektem uznat, že přístup paní učitelek i veškerého personálu vytváří ze školky prostředí, kam se každé z mých dětí ráno těšilo, a které mnohdy i odpoledne odmítalo opouštět. Pokud hledáte školku, kde máte pocit, že ráno Vaše dítě upřímně rádi vidí, kde každý den tráví dost času venku, kde čtou dětem pohádky před spaním, jezdí na kole, plavou, vydávají se na výlety, do divadel, na školky v přírodě a mnoho mnoho dalšího, a pokud Vám nevadí, že si odpoledne někdy vyzvedáváte děti v zablácených kombinézách a při vaření večeře si musíte hrát na paní kuchařku Gábinku, protože ta vaří prostě lépe, vřele doporučuji. "

ÚŘEDNÍ DESKA

DOTACE A GRANTY

Pro období 2023 - 2024 jsme získali dotaci z projektu :  Šablony pro MŠ OP JAK I

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0004175

Název projektu: MŠ RYBIČKA 23

Cílem projektu je posílení našeho týmu o školního asistenta a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání.

Další informace zde

V roce 2022 jsme obdrželi finanční prostředky z Národního fondu obnovy v rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace.

Další informace zde.

Pro období 2021 - 2022 jsme získali dotaci  z Evropských fondů - tzv. Šablony III

Cílem projektu je posílení našeho týmu o chůvu, školního asistenta a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání

Registrační číslo projektu:  CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0018990

Název projektu: MŠ Rybička 21

další informace zde

Z dotačního programu odboru životního prostředí města Příbram jsme v roce 2022 získali dotaci na péči o naše školková zvířátka (křečci, rybičky).

ROZPOČTY

ROZPOČET NA ROK 2024

Rozpočet 2024 MŠ Rybička

STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED ROZPOČTU:

Střednědobý výhled 2025,2026 MŠ RYBIČKA

INFORMACE K OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR):

Výňatek ze směrnice k ochraně osobních údajů

žádost o sdělení informace

žádost o výmaz osobních údajů

žádost o kontrolu aktuálnosti informací

Pověřenec GDPR pro MŠ Rybička