Projekt Čtenářský deník

linka

Každoročně ve školce pracujeme s projektem Čtenářský deník.

Co to pro vás znamená?

  1. Přečtěte s vaší ratolestí dětskou knihu dle výběru
  2. O knize udělejte zápis s obrázkem ve formátu A4, příp. použijte hotový formulář (k dispozici ve školce)
  3. Přineste nám zápis a knížku do školky
  4. Teď už je to na nás: o každé přečtené knížce si popovídáme a malý čtenář si nalepí svůj list či kvítek s názvem knížky na připravený velký strom.  Zápis o knížce pak vložíme do desek (v Ovečkách zatím na skříňkách pod nástěnkou) a vy se můžete ve výběru knih inspirovat od ostatních.

Nedělejte si starosti s tím, že zrovna vaše dítě u čtení nevydrží a zdá se, že ho to vůbec nebaví. Prostě zvolte knížku jednodušší, s více obrázky a zpočátku společně čtěte jen chvilku, čas prodlužujte postupně. Naším hlavním cílem je naučit děti lásce ke čtení, není to závod 🙂