O nás

Mateřská škola Rybička vznikla v Příbrami v roce 1991 jako jednotřídní s křesťanským zaměřením. V důsledku zvýšeného zájmu rodičů od roku 1996 funguje jako dvoutřídní. Sídlí v budově samostatně stojící vily ve zdravém prostředí parku.

Každá třída má svou vlastní hernu, třídu, šatnu a umývárnu s WC, společně využíváme ložnici s pevnými lůžky a tělocvičnu. Na budovu bezprostředně navazuje větší zahrada, kde jsou dětem umožněny rozmanité aktivity. K dispozici jsou prolézačky, houpačky, kolotoč, skluzavky, horolezecká stěna, pískoviště, přírodní překážky, domeček s dílničkou a kuchyňkou, dětský záhonek a hmatový chodník.

Jsme mateřská škola rodinného typu s křesťanskou výchovou: uplatňujeme biblické principy v praxi – odpouštíme si, učíme se omluvit, neubližovat si, chováme se k druhým tak, jak chceme, aby se oni chovali k nám. Bůh má rád všechny, proto přijímáme jeden druhého, každý z nás je stejně důležitý.

Vedeme děti přiměřeným způsobem k poznávání Boha jako Stvořitele a Otce, chceme jim pomoci vytvořit osobní vztah k Ježíši Kristu. Seznamujeme děti s biblickými příběhy, zpíváme křesťanské písničky. O děti laskavě pečují věřící paní učitelky s bohatými zkušenostmi s prací s dětmi a plně kvalifikované pro práci v mateřské škole. Velmi rádi vítáme i děti nevěřících rodičů.

Dítě je pro nás osobností, která se má rozvíjet po všech stránkách, dbáme na laskavý a individuální přístup, pomáháme dětem žít radostný život založený na důvěře.

Rodinnou atmosféru s přátelskými vztahy podporuje nízká kapacita dětí ve třídách (max 20 dětí) a možnost oslovovat paní učitelky křestními jmény. Třídy jsou věkově smíšené, mohou tak vznikat přirozená kamarádství, sourozenci navštěvují zásadně stejnou třídu.

Ctíme jednotné vedení a jasně stanovená pravidla, ve kterých se dítě cítí jistě a bezpečně.

Díky strategickému umístění školky na okraji města máme možnost častých vycházek mimo areál školky a poznávat tak přírodu a svět kolem nás přirozenými a praktickými způsoby.

ÚŘEDNÍ DESKA – ZVEŘEJNĚNÝ NÁVRH ROZPOČTU:

sken odhad

schvál výnosy sken schvál náklady sken

INFORMACE K OCHRANĚ OSOBNÍCH DAT (GDPR):